Kaumy s.r.o. 

Společnost Kaumy s.r.o. byla založena roku 1994 a v roku 2019 oslaví 25 let svého úspěšného
působení na českém trhu. Za uplynulé období se vypracovala mezi největšího oborového nezávislého
distributora potravin a cukrovinek na českém trhu.

V posledních několika letech se společnost zaměřila hlavně na výrobu a prodej sortimentu ze segmentu zdravé výživy, BIO a superpotravin, výrobků bez přidaného cukru, potravin vhodných pro diabetiky, lidi trpící obezitou, ale i pro aktivní sportovce a fitness nadšence.
Nosným výrobním programem je výroba vlastního, patentem chráněného, výrobku – Čekankového sirupu a jeho různých variant. Tyto produkty jsou vyráběny pod chráněnou značkou 4Slim v dceřiné společnosti Heinz Food a.s., která je držitelem všech nezbytných výrobních a produktových certifikátů.

Sladidlo Čekankový sirup je odborníky hodnoceno jako nejlepší přírodní sladidlo na trhu.
Má obsah cukru jen 5%, glykemický index menší než 5, obsahuje pouhých 161 kcal/100g a je tvořeno ze 71% prospěšnou rozpustnou vlákninou.

Tím se stalo potravinou s největším obsahem probiotické vlákniny na trhu. Prodejními bestsellery jsou Sirup Originál, s lehkou chutí po jemném květinovém nektaru, dále Dětský sirup, který je díky minimálnímu obsahu cukru vynikající pro slazení dětských čajů a Sirup medový, který při chuti nerozeznatelné od medu
neobsahuje žádné medové alergeny, organické zbytky a pyly.

Čekanková řada dále obsahuje funkční nektary a směsi s BIO ořechovými krémy. Společnost Kaumy je pravidelným účastníkem na Kongresech lékárníků v Olomouci a Diabetologických kongresech v Luhačovicích. Sirupy, ale i další produkty jsou dostupné v řetězcích, lékárnách a prodejnách zdravých výživ.

Bližší informace o sirupu jsou dostupné na www.cekankovysirup.cz a veškerý sortiment je dostupný na podnikovém eshopu www.eshop.kaumy.cz nebo v podnikové prodejně zdravé výživy v Ostravě, u hotelu Imperiál.

Společnost Kaumy s.r.o. také ráda uvítá zájem o odbornou nebo komerční spolupráci s výživovými
poradci, diabetology, obezitology nebo dětskými lékaři.