Monika Svobodová

Město působení: Praha 13

Telefon: +420 603 944 059

E-mail: m.svobodova.lifestyle@seznam.cz

Profesionálně působím jako specialista v oblasti výživového poradenství více jak 30 let, z toho posledních 15 let i jako wellness kouč. A je tomu právě již více než 30 let, kdy jsem se sama ocitla v situaci, která mě přinutila začít se zajímat o zdravější způsob života.
Po mateřské dovolené mi zůstalo téměř 10 kg nadváhy, což mělo neblahý vliv i na mé klouby. Cíleně jsem si začala vyhledávat podrobné informace zásadách zdravého stravování. Brzy jsem dosáhla požadovaného výsledku a byla zpět na své váze. Kromě odstranění problémů s klouby jsem jako bonus získala i příliv nové energie a celkově pozitivnější pohled na svět.
Mé vlastní výsledky mě natolik fascinovaly, že jsem kouzlu tohoto oboru naprosto propadla a rozhodla se mu věnovat i profesionálně.
Mám za sebou řadu odborných kurzů včetně akreditovaného kurzu jako poradce pro výživu, školení i stáží jak u nás, tak i v zahraničí. Nicméně největšími učiteli jsou pro mě mí vlastní klienti, neboť každý klient, který k nám přichází, je zcela jedinečný a má svůj vlastní příběh, své specifické potřeby a způsob života. Hledání správného řešení právě pro něj, je pro mne vždy výzvou a posouvá mě nejvíce profesně dál a dál.
Čím více klientů jsem za roky své praxe poznávala, tím více jsem se začala zajímat i o další aspekty, které přímo i nepřímo ovlivňují naši fyzickou i psychickou kondici. Na každého, kdo nás požádá o pomoc, proto nahlížím i z celostního neboli holistického pohledu, kdy se zaměřuji na hledání té pravé příčiny našich problémů.